Potlach

Potlach


Kdy Út 10 října 2017 od 18 hodin Kde Gobelínka, ValMez

GraphQL potlach, čutora v usárně a plechovka leča u holek v Gobelínce. Tak právě takoví budou říjnoví Tkalci!

Na posledním tkalcovském sedánku jsme se otřeli i o Facebook, jeho šmírovací praktiky a prapodivné licenční podmínky pro dvě nejpoužívanější technologie z jejich dílny. Tedy React a GraphQL

No a co se nestalo? Facebook oboum projektům změnil licenci na mnohem transparentnější MIT!

Důvody za změnou jejich postoje mohou být v podstatě jen tři:

  1. Inženýři z FB pečlivě sledují náš YouTube kanál, zaslechli co si naše úderné sdružení o nich myslí a než aby si kazili karmu, licenci změnili.
  2. Inženýři z FB pečlivě sledují záznamy z našich webkamer a mikrofonů, zaslechli co si naše úderné sdružení o nich myslí a než aby si kazili karmu, licenci změnili.
  3. Některá ze švadlen dělá ve Facebooku (Robo?), načež Cukimu převyprávěla co si naše úderné sdružení o FB myslí a než aby si kazili karmu, licenci změnili.

Ať je to jak je to, přiďte si za námi tohle úterý poslechnout Petra Šnobelta a jeho výstup o GraphQL. Spíš než dokonalý rozbor licenčních bodů čekejte technický výstup jak GraphQL funguje, k čemu je dobrý a jak se v praxi osvědčil.

Aktualizace 12.11.2017 — videozáznam z přednášky:

V druhé půlce večera nám Zdeněk Rejda představí Pythoní mikroframework Flask, ve kterém si nastřelíte jednoduché RESTové API během chvilky.

Suchou stezku kamarádi!

Tkalci na webu

Tkalci jsou skupinou lidí z okolí Valašského Meziříčí, kteří se od roku 2013 pravidelně schází v prostorech Schlattauerovy kavárny. Během schůzek se prostřednictvím přednášek dozvídáme o novinkách a postupech z prostředí webových technologií.

Sponzoři

Pokud nás chcete podpořit, ozvěte se.

Děkujeme!

Zůstaňme v kontaktu